Bulut “4” Yaşında

1-IMG_4569

Bulut 8 temmuzda 4 yaşını bitiren yakışıklı, zeki, karizmatik, entellektüel, çapkın ve kibar bir delikanlı. Bundan 3-4 ay önce olsa Bulut için “tatlı, yumuşak, yumoş yumoş bir çocuk diyebilirdim ama Bulut annesinin bile anlamadığı bir hızda büyüdü…

1-IMG_4575

Zeynep (Bulut’un annesi) bana ilk pasta fikriyle geldiğinde aklında Thomas Pastası vardı.  Çocuğu olanlar bilir, bilmeyenler de mutlaka görmüştür bir yerlerde. Thomas, gözleri, ağzı, burnu olan sevimli bir tren… Tabi annesinin demesiyle olmaz önemli olan Bulut’un nasıl bir pasta istediği.  Doğumgünü yaklaştıkça Bulut,  sevimli oyuncakları bir kenara bırakarak vahşi olanları sevmeye başladı… Pasta fikri de değişmeye başladı tabii.

1-IMG_4578

Ve sonunda ortaya “Ben 10” ve dinazorlu bir geçiş pastası çıktı … Demir’in Ben 10 hayranlığı 2 sene önce bittiği için  konuya aşinayım. Bulut’la telefonda yaptığımız görüşmede, Ben 10’in dönüştüğü karakterlerden falan bahsettim ama anladım ki onlarla ilgilenmiyor henüz. O sadece “Ben” olarak seviyor karakteri, dönüştüğü uzaylı canavarlara gerek yok. Bir de pastasına ağzından ateşler çıkan “bordo” bir ejderha isteyince pastanın konsepti tamamlandı! Vahşi görünümlü ama sevimli bir ejderha yapmaya çalıştım 🙂  Her ne kadar ilgi alanları değişmeye başlasa da Bulut hala miss gibi çocuk kokan; ses tonu ile ben büyüdüm diye haykırsa da o sesle istediği şey “ter bezleri”  olan inanılmaz sevimli bir çocuk.

S7300668

Bulut’la ilk olarak annesiyle birlikte Demir’e pasta yaparken tanışmıştık. Yukarıdaki pasta da benim Bulut  için yaptığım ilk pasta olmuştu. (Henüz Bulut doğmadan Zeynep için düzenlediğimiz  bebek partisinde… Saçları tutturamasam da tenini tutturmuşum Bulut’un 🙂 ) Bulut benim için çok özel, annesini sevmemin ve Demir’le  çok benzemelerinin yanında iyi de anlaşıyoruz 🙂  Annesini aradan çıkarttığımızda daha da iyi olacak :)))

1-bulut

Bulut’cuğum seni çok seviyorum ve sana sağlıklı, neşeli, güzel gözlerinin hep güldüğü, etrafındakilerin senin için pervane olduğu, bol bol gezdiğin, dediğini yaptırdığın, güzel kızlar, seni sevenler ve sevdiklerinle birlikte nice yıllaaaaaar diliyorum…

Sevgiler,

Bulut “4” Yaşında” için 9 yorum

 1. Bulut’umuza ve ailesine mutlu yıllar diliyorum. Neslihan’cığım ellerine sağlık gördüğüm “en az korkunç” ejderhalı pasta.

  1. Teşekkür ederim Müjde hn. başarılı oldum demek ki, korkunçmuş gibi görünen ama korkunç olmayan ejderha yapımında 🙂

 2. Bulut’u ablamdan çok dinledim, yaptıklarına ve söylediklerine de şaşkınlık ve hayranlık içinde hep çok gülerim. Demir’in doğum gününde tanıştık, gördüğüm en ağırbaşlı 3 yaşında çocuktu 🙂 Nice mutlu yaşlar diliyorum, hep böyle insanları kendine hayran bırakan bir orjinalliğin olsun.
  Sevgiler,
  Demir’in Teyzesi

 3. sevgili Bulut’a nice mutlu yaşlar diliyorum 😉
  Neslihancım ellerin dert görmesin. Bulut’un pastası da yine çok özgün bir çalışma olmuş 😀 korkunç ama sevimli ejdarha çok iyi fikirmiş 😛
  Sevgiler…

 4. Öncelikle bu güzel aynı zamanda “korkunç” pasta ve tüm güzel dilekleriniz için çooook teşekkür ediyoruz.
  Bizim için de Bulut içinde Neslinin sayesinde çok güzel bir gün oldu ve sanırım alışkanlıkta :))
  Neslicim tekrar ellerine sağlık ve çok teşekkürler her şey için.
  Geleyim bu yazıyı Bulut’a okuduğumda verdiği tepkisine ;
  “vaaay anne çok havalııııı, yarın Gizem’e gösterebilir miyim ?”
  :))
  PS: Bilmem Gizem’in sınıfın en güzel kızı olduğunu söylememe gerek var mı ? :))

  1. Zeynep’çim bir kez daha mutlu ve “havalı” yıllar diliyorum Bulut’cuğuma. Bulut’a söyle Gizem’e bir mesajı falan varsa benim site her zaman açık kendisine :)) Bir köşe yaparım olmadı O’na 🙂
   Bu arada seneye daha korkunç bir pasta yapacağız söyle Bulut’a hazırlansın :))

 5. tam bir dört yaş pastası, neslihancığım gene hakkını vermişsin.
  bizde benzer bir konsept için dinazor ve ben10 arasında gidip gelirken bu kadar basit çözümü görememiş olmamıza şu an gülüyorum.
  Bulut’a da nice nice mutlu sağlıklı antibiyotiksiz seneler diliyorum:)

Yorumlar kapatıldı.