EJDERHA PASTA- DRAGON CAKE

 

Ejderha Pasta… Yapmaktan en çok keyif aldığım, en uzun saatlerimi harcadığım, stres içinde kaldığım, teslim edene kadar diken üstünde olup, teslim ettikten ve beğenildiğini gördükten sonra üzerimden dünyalar kalkmış kadar hafiflediğim pasta…

Pastayı tasarlamak için yeterince zamanım oldu… Çizimler yaptım, internetten araştırdım, oğlumun ejderhalarını inceledim, pastanın sahibi Sırma ile konuştuk, o resimler gönderdi  ve sonunda ortaya bu pasta çıktı.

 Ejderhanın renkleri Sırma’nın isteğiydi… Yeşil, mavi, turkuaz tonlarında istemişti, dilerim beğenmiştir…

Pastanın bir de içi var tabii, içi beyaz çikolata ve muzdan oluşuyor…

 

 

 

 

 

 

EJDERHA PASTA- DRAGON CAKE” için 15 yorum

 1. Bu bir Başyapıt…
  Bu bir Sanat Eseri…
  Muhteşem 😉
  emeğine sağlık Neslihancım!
  ellerin dert görmesin.

 2. Bence muhteşem olmuş.Ortaya böyle bir eserin çıkacağından emindim. Ama, yine de merak ediyordum. Ellerine sağlık.Her şey Gönlünce Olsun.

 3. Harika..çok başarılı..ne desem bilemiyorum Neslihan..yarışmalara katılmalısın..belki programlara çıkmalısın..ama birşeyler yapmalısın bence..ellerine sağlık..

 4. Neslihancığım, stresine değmiş. Artık, bunun üstüne nasıl bir pasta olur bilemiyorum. Detaylar harika. Resimleri görenler kesinlikle oyuncak sanır. Pasta olduğunu kimse anlayamaz. Ellerine sağlık :))

 5. nesliciğim sen başka bir boyuttasın, ne desem bilemiyorum.
  sadece şunu diyebilirim ki kimse bana bu pastayı kestiremezdi ve yediremezdi:)
  KIYAMAM.

 6. Neslihancım şimdi bu pasta yok mu ? Yendi ve bitti mi 🙁 Renkler kuyruğu ve boynu aslında tamamı süper görünüyormuş Eminim tadıda süperdir. Benim gibi faniler anlamayabilir ama çok merak ettim boynunu nasıl yaptığını??

 7. Filiz Ablaya tamamen katılıyorum !!!
  Neslicim ben senin pastalarının yenmesine karşıyım ve kaç yıldır yapıyorsun hala yok olmalarını normal karşılayamıyorum.
  Gözünü seveyim yap şunları seramikten rahat edelim !
  Şaka bir yana tek kelimeyle “harika” olmuş !!!
  Başka söze gerek yok.

 8. Hangi cesur fani böyle korkunç bir pastayı yemeye cesaret edebilir…? 🙂

 9. Süpersin Neslicigim, gercekten artık bunun ötesinde ne yaparsın merak ediyorum…ayrıca bu kadar emegin bir anda yok olup gitmesine benim de gönlüm razı gelmiyor..

 10. Hepinize çok teşekkür ediyorum; birbirinden güzel ve cesaretlendirici yorumlarınız için. Yorumların çoğunda pastanın kesilmesi konusunda bir endişe var ama pastayı yapan olarak ben tam tersi mutlu oluyorum. Benim için onun istediğim gibi tamamlanmış olması ve yaptığım kişinin de beğenmesi yeterli. O aşamadan sonra bir an önce yensin istiyorum. Sadece görüntüsünün değil tadının da güzel olması için uğraşıyorum çünkü 🙂

 11. Pasta siparişini duyduğumda kesinlikle güzel bir sonuç çıkacağını biliyordum. Ama yine de merakla ve heyecanla bekledim, acaba ‘ne kadar güzel’ olacak diye. Çok güzel olmuş! Daha ne denir ki? 🙂 Ellerine sağlık. Pasta siparişi verenlerden rica etsen de birkaç resim de onlar yerken çekip burada paylaşsalar. Ne kadar tatlı bir içi olduğunu görmüş olurduk bu korkunç canavarın (ya da diğer başka pastaların).

 12. Mrh Neslıhan hnm

  Benımle ırtıbata gecebılırmısınız ltf

  Fıkırlerınıze ve bu pastaya acılen ıhtıuyacım var

  Tesekkurler

Yorumlar kapatıldı.