EJDERHA PASTA- DRAGON CAKE

 

Ejderha Pasta… Yapmaktan en çok keyif aldığım, en uzun saatlerimi harcadığım, stres içinde kaldığım, teslim edene kadar diken üstünde olup, teslim ettikten ve beğenildiğini gördükten sonra üzerimden dünyalar kalkmış kadar hafiflediğim pasta…

Pastayı tasarlamak için yeterince zamanım oldu… Çizimler yaptım, internetten araştırdım, oğlumun ejderhalarını inceledim, pastanın sahibi Sırma ile konuştuk, o resimler gönderdi  ve sonunda ortaya bu pasta çıktı.

 Ejderhanın renkleri Sırma’nın isteğiydi… Yeşil, mavi, turkuaz tonlarında istemişti, dilerim beğenmiştir…

Pastanın bir de içi var tabii, içi beyaz çikolata ve muzdan oluşuyor…

 

 

 

 

 

 

← Previous post

Next post →

15 Comments

 1. Bu bir Başyapıt…
  Bu bir Sanat Eseri…
  Muhteşem 😉
  emeğine sağlık Neslihancım!
  ellerin dert görmesin.

 2. renklerine, ihtişamına bayıldım 🙂

  ellerine sağlık

 3. Bence muhteşem olmuş.Ortaya böyle bir eserin çıkacağından emindim. Ama, yine de merak ediyordum. Ellerine sağlık.Her şey Gönlünce Olsun.

 4. Harika..çok başarılı..ne desem bilemiyorum Neslihan..yarışmalara katılmalısın..belki programlara çıkmalısın..ama birşeyler yapmalısın bence..ellerine sağlık..

 5. göksel turanlı

  Tatlım bayıldım. Harika olmuş ellerine, emeğine sağlık.

 6. Özlem Bingöl

  Neslihancığım, stresine değmiş. Artık, bunun üstüne nasıl bir pasta olur bilemiyorum. Detaylar harika. Resimleri görenler kesinlikle oyuncak sanır. Pasta olduğunu kimse anlayamaz. Ellerine sağlık :))

 7. gülyüz

  nesliciğim sen başka bir boyuttasın, ne desem bilemiyorum.
  sadece şunu diyebilirim ki kimse bana bu pastayı kestiremezdi ve yediremezdi:)
  KIYAMAM.

 8. filiz oguz

  Neslihancım şimdi bu pasta yok mu ? Yendi ve bitti mi 🙁 Renkler kuyruğu ve boynu aslında tamamı süper görünüyormuş Eminim tadıda süperdir. Benim gibi faniler anlamayabilir ama çok merak ettim boynunu nasıl yaptığını??

 9. Filiz Ablaya tamamen katılıyorum !!!
  Neslicim ben senin pastalarının yenmesine karşıyım ve kaç yıldır yapıyorsun hala yok olmalarını normal karşılayamıyorum.
  Gözünü seveyim yap şunları seramikten rahat edelim !
  Şaka bir yana tek kelimeyle “harika” olmuş !!!
  Başka söze gerek yok.

 10. Oğuzhan İmamoğlu

  Hangi cesur fani böyle korkunç bir pastayı yemeye cesaret edebilir…? 🙂

 11. Zeynep ilze

  Süpersin Neslicigim, gercekten artık bunun ötesinde ne yaparsın merak ediyorum…ayrıca bu kadar emegin bir anda yok olup gitmesine benim de gönlüm razı gelmiyor..

 12. nescakec

  Hepinize çok teşekkür ediyorum; birbirinden güzel ve cesaretlendirici yorumlarınız için. Yorumların çoğunda pastanın kesilmesi konusunda bir endişe var ama pastayı yapan olarak ben tam tersi mutlu oluyorum. Benim için onun istediğim gibi tamamlanmış olması ve yaptığım kişinin de beğenmesi yeterli. O aşamadan sonra bir an önce yensin istiyorum. Sadece görüntüsünün değil tadının da güzel olması için uğraşıyorum çünkü 🙂

 13. Duygu Kaya

  Pasta siparişini duyduğumda kesinlikle güzel bir sonuç çıkacağını biliyordum. Ama yine de merakla ve heyecanla bekledim, acaba ‘ne kadar güzel’ olacak diye. Çok güzel olmuş! Daha ne denir ki? 🙂 Ellerine sağlık. Pasta siparişi verenlerden rica etsen de birkaç resim de onlar yerken çekip burada paylaşsalar. Ne kadar tatlı bir içi olduğunu görmüş olurduk bu korkunç canavarın (ya da diğer başka pastaların).

 14. Banu Katrancı

  Mrh Neslıhan hnm

  Benımle ırtıbata gecebılırmısınız ltf

  Fıkırlerınıze ve bu pastaya acılen ıhtıuyacım var

  Tesekkurler

 15. Bu pastanın sahibi bendim (: Teşekkür ederim, harikaydı

Bir Cevap Yazın

86 + = 95