Zeytinbağı Yemekleri

 Bir önceki yazımda söz verdiğim gibi Zeytinbağı’nın rağbet görmesinde etkisi büyük olan yemeklerini paylaşıyorum sizlerle. Yemeklerin hepsi birbirinden lezzetli. Önemli özellikleri yörenin ürünlerinin kullanılması. Aynı zamanda otelin de sahiplerinden olan Şef Erhan Şeker’in, Kaz Dağlarının birbirinden değişik otları ile lezzetlenen yemekleri, yine yakın çevreden bizzat kendisinin seçtiği süt ürünleri, balık ve etlerle lezzetleniyor.

 Lor Köftesi Erhan Bey’in en ünlü ara sıcaklarından.

Patlıcan Kızartmasının özelliği üstüne dökülen tahinli sosu…

Zeytinyağlı Yeşil Domates Dolması farklı ve lezzetli bir tat…

Karışık Ot Kavurması yine Kaz Dağlarının lezzetini önünüze getiriyor…

Karidesli Böreğin bana göre en güzel yanı yanındaki acı biber reçeli. İlk gidişimizde de mantar kızartmasının yanında sunmuşlardı. Çok beğenmiştim. Acılı reçel tadını bilmesem uzak duracağım birşey olurdu sanırım ama gerçekten yemeğe eşsiz bir lezzet katıyor.

 Peynir soslu brüksel lahanasıda farklı bir lezzet…

Erhan Bey’in tüm bu yemekleri anlattığı bir yemek kitabı da bulunuyor. Erhan Bey yıl içinde yurt dışında ve yurt içinde yemek üzerine workshoplara katılıyor, ayrıca Zeytinbağı’nda yemek kursları da düzenliyor…

← Previous post

Next post →

4 Comments

  1. Şebnem Yüzer

    Neslihan yedin bitirdin beni. Açma demene rağmen merak işte . Şöyle bir göz ucuyla bakayım dedim. Karnım aççççççç.

  2. Zeytinbağı…butik otel diye insanlara küçücük odalar ve özensiz yemekler sunan söz de işletmecilere ibret olacak bir butik otel..işletmesinden yemeklere kadar her şey harika… Neslicim ne güzel oldu..hem oraları hem o muhteşem lezzetleri bizlerle paylaştın..umarım bir kaç yazın daha verdır oraları anlatan..dönünce ilk işimiz Zeytinbağı’na tekrar kaçmak olacak..

    • nescakec

      Zeynep teşekkür ederim yazıların devamını beklediğin için çünkü en az 2 yazım daha var Zeytinbağı ile ilgili, otelle anlaşmam var zannedilecek diye korkuyordum ben de :))

Bir Cevap Yazın

+ 44 = 51