Süper Doktorlar

 

2011’in son pastasını kısa bir süre önce ameliyat olan Özlem Hanım için yaptım. Özlem Hanım, başarılı geçen ameliyatının ardından ilgilerinden çok memnun kaldığı ameliyat ekibi için özel bir pasta yapmamı istedi.  İnternetten bulduğum birkaç örnek üzerinden Özlem Hanım’la konuştuk ve yukarıda gördüğünüz pastayı yapmaya karar verdik.

 

 

 

Ameliyat olan hasta, ameliyatta bulunan 2 doktor ve hemşireden oluşan ekibi; ameliyat başında görüntüledim.

 

 

 

Hastamız benim eski şefim ve hala arkadaşım… Kendisinin hem işlerinde hem de hayatın tüm ayrıntılarında titiz ve özenli olduğunu bildiğimden pastayı beğenip beğenmeyeceğini çok merak ediyordum. Pastayı teslim ettiğimde beğendiğini gördüm ama Özlem Hanım hastaneden sonra beni aradığında ve pastayı götürdüğü doktorlarında çok beğendiklerini; pastanın görünüşü kadar lezzetininin de güzel olduğunu söylediğinde çok mutlu oldum.

 

 

Ameliyat ekibine Özlem Hanımı kısa sürede iyileştirdikleri; Özlem Hanım’a da bu özel hediyesinde bana güvendiği için teşekkürler….

Süper Doktorlar” için 12 yorum

 1. ellerine sağlık çok yaratıcı ve çoook güzel bir pasta olmuş.
  eminim hastane ekibi de bayılımıştır. nice nice güzel yıllarda daha çok pastalarını ve tasarımlarını göreceğiz sanırım.

  1. Çok teşekkürler Sema’cım… Hastane ekibi çok beğenmiş gerçekten 🙂

 2. Herşey çok güzel…çok yaratıcı.. Hele Özlem.. ama ben birtek Özlemin karnındaki ameliyat yerini sevemedim. Pastanın o bölümünü kim yedi acaba… cerrah’mı… şaka bir yana.. ellerine sağlık Neslihan’cım…;-))

  1. Teşekkürler Keysun Hn. ; bu pastadan sonra ameliyat esnasında hastaları yemeğe kalkmasınlar da 🙂

 3. bu defa kiniyorum neslihan seni. bu doktorlar hastaya erişmek için yatakta emekliyor mu? =) ameliyat masası değil o, bildiğin yataş çift kişilik yatak o.

  neys… o kadar olcak… pasta bu…

  1. Evren her an acil bir hasta gelebilir, aynı anda birkaç hastayı ameliyat etmeleri gerekebilir. 🙂
   Tamam zorlamıyorum, haklısın yatak biraz(!) büyük ama hem Özlem abla rahat etsin, hem de pasta dilimleri biraz büyük olsun, değil mi 🙂

   1. hasta rahat etsin! himmm… narkozlu hasta rahat etsin diye yatagi buyuk yaptik. himmm…

    ee yiyelim bunu.. pasta ne de olsa… =)

 4. Neslicim elllerine sağlık gerçekten çok yaratıcı ve ben pastalarındaki detaylara bayılıyorum. Özlemi de rujundan tanıdım. Özleme de tekrar geçmiş olsun ..Sağlıklı mutlu ve bol pastalı günler …

  1. 🙂 Teşekkür ederim Filiz abla. Ben de özellikle yapmak istedim rujunu. Ameliyatta da olsa ruju ve rimeli vardır mutlaka diye düşündüm 🙂

 5. Neslihancığım, tekrar çok çok teşekkür ederim. Çok içime sinen bir pasta oldu. Eminim uzun bir zaman ameliyathanede senin pastan konuşulacak. Bir anda pastanın etrafını fotoğraf çeken doktorlar ve hemşireler sardı. Görmen gerekirdi. Ben de çok gururlandım arkadaşım yaptı derken :))Rimel sürmedim ama dudaklarım kurumasın diye parlatıcı sürmüştüm hastanede de bayağa konusu oldu. Yani çok doğru düşünmüşsün Neslihancığım…

  1. Ben teşekkür ederim bu özel hediyenizde bana güvendiğiniz için. Rimel konusunda yanılmışım ama ruj tutmuş demek ki 🙂 Benim için çok keyifliydi pasta yapım süreci, beğenilmesine de çok sevindim.

 6. en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir pasta olmuş. Özlem’in ameliyat izini de yakınen görmüş olduk.
  Ellerine sağlık. İnsan bu pastayı kesmeye kıyamazki

Yorumlar kapatıldı.