Şirinler

Merhaba,

Şirinler önümüzdeki hafta vizyona giriyor, ben erken davranıp pastasını yaptım bile…

Pastayı şirinlediğim kişi birtanecik kızkardeşim Duygu. Duygu yaklaşık 2 senedir Katar’da. Sitede her pasta görüşünde bana sitem ediyordu ki haklıydı. O’nun her gelişinde ya ben ya Demir mutlaka hasta oluyoruz. Kendimizle uğraşmaktan Duygu’ya değil pasta yapmak birlikte vakit bile geçiremiyorduk. Bu sefer hem hastalıklardan uzak oluşumuz hem de Duygu’nun izin süresinin fazla olmasıyla  birlikte daha çok vakit geçirdik ve  küçük de olsa bir pasta yapabildim Duygu’ya.

Duygu için nasıl bir pasta yapsam diye düşünürken Demir’in şirinler kitabını gördüm. Şirinler çocukluğumuzun en sevdiğimiz çizgi filmlerinden biridir. Aslında vaktim olsaydı pastayı şirinler evi olarak yapmak isterdim ama bir kaç saat içinde ancak bu kadar oldu.

Filmin fragmanını  izledim çok güzel görünüyor. Şirinler’in New York macerasını anlatıyor. Keyifli bir filme benziyor, Demir’e söz verdim gösterime girdiği hafta gidiyoruz diye, şimdi gün sayıyor.5 ağustosta gösterimde, ilgilenenlere….

 

Şirinler” için 7 yorum

 1. gerçekten ismi gibi çok şirin bir pasta olmuş. çok güzel gözüküyor.

  benim de bizim bıcırıklara sözüm var cuma giriyor vizyona heralde.

  belki görüşürüz oralarda.

  ellerine sağlık. her zamanki gibi çok çok güzel olmuş.

  1. Teşekkür ederim Sema’cım. Bizim çocukluğumuzun Şirinleri köylerinde yaşardı, bizimkilerin Şirinleri New York’ta geziyorlar. Nesil farkı böyle birşey :))

  1. Haklısın Didem’cim. Yakında aramıza bir de bebek şirin katılacak sanırım, şimdiden hayırlı olsun. Öpüyorum seni.

 2. Çok hoş görünüyorlar Neslhan…:) Ancak bu şirinleri yemeye kıyamaz insan… Ayrıca köy-kent şirinleri göndermesi de çok manidar olmuş…:)

  1. Teşekkür ederim, yapması çok keyifliydi… Bu arada filmi izledikten sonra içimin rahatladığını söyleyebilirim Şirinler New York’un büyüsüne kapılmıyorlar. Düşündüm de biz eski 100.000 grubu olarak belki onların köyünü planlayabiliriz, Şirin Babayla anlaşacağımızı düşünüyorum :)))

   1. Plan değil de pilav yapalım biz…:) Neme lazım, belki bir gargamel çıkar mazallah…:)

Yorumlar kapatıldı.