Denizkızı

Bu hafta küçük bir denizkızı için Denizkızı pastası yaptım. Dilay’ın(Fotoğraf Balosu Sitesi Editörü ve benim uzun yıllardır arkadaşım olan Nihan’ın kızı) yarın yani 7 mayıs doğumgünü. Bugün arkadaşları ile okulda kutladı, pastasını da ben yaptım. Kendisinin isteği üzerine pastanın teması denizkızı oldu. Pastanın ilk olarak pandispanyasını daha sonra da figürleri yaptım. En son dün akşam pastayı kaplayarak tüm parçaları birleştirdim ve ortaya fotoğraflarda gördüğünüz pasta çıktı. Kızlara pasta yapmak ayrı bir keyifmiş. Dilay kadar ben de heyecanlıydım pasta konusunda. Neyse ki sonuç hem beni mutlu etti hem de Dilay’ı. Dilay’ın pastayı çok beğenmesi ve heyecandan gece uyuyamaması beni çok mutlu etti.

Dilay’a  mutluluk ve sağlıkla dolu, her zaman gözlerinin ışıl ışıl olduğu, enerjisinin hiç bitmediği uzun güzel bir ömür;  sevgili Nihan’a ve Şenol’a da kızlarının nice güzel yaşlarını görmelerini diliyorum….

İyi ki doğdun Dilay…

 

Denizkızı” için 7 yorum

 1. Neslicim ellerine sağlık.. İnsanın uzun uzun seyredesi geliyor bu pastayı..özellikle detayları ve küçük deniz kızını da çok beğendim…Pasta konusunda ayrıntılar kesinlikle sana bırakılmalı ve sonuç heyecanla beklemeli..Daha nice pastalar dileğiyle..

  1. Zeynep tesekkur ederim guzel yorumun icin. Yapmasi da cok keyifliydi. Buyugunu yapmaya doyamayinca bir de kucugunu yapmak istedim…

 2. nesli ne kadar teşekkür etsem az…dilayın cuma dan beri süren mutluluğunda pastanın payı çok büyük.denizkızını falan aldık okuldan artık odasını süslüyor. sevgiler, ellerine sağlık…

  1. Dilay’ın mutlu olması benim için en güzel teşekkür canım… Biliyorsun ben kendimi eleştirilere hazırlamıştım. Bu kadar beğenmesini beklemiyordum.
   Dilay’ı öpüyırum.Her yaşı birbirinden güzel olsun, hep mutlu olsun…. Sevgiler…

 3. Dilay’ın doğum günü kutlu olsun, ailesiyle birlikte çok güzel yıllar geçirir inşallah. Neslihancığım, senin de ellerine sağlık pasta süper olmuş. İnsan yemeğe kıyamaz. Deniz kızlarına bayıldım ikisi de çok güzel. Acaba, sırada hangi tema var? Heyecanla bekliyorum :))

  1. Çok teşekkür ederim Özlem Hn. Bir sonraki temayı ben de bilmiyorum aklımda değişik fikirler var ama bakalım ne olacak 🙂

Yorumlar kapatıldı.