Seramiğe Devam…

Değirmen

Seramik kursumun 5. ayındayım. Cumartesileri sevmem için bir neden daha çıktı kursla beraber. Kursun süresini soruyor çevremdekiler, süresi yok, olmasın.Hep devam etsin….

Fotoğrafta gördüğünüz yeldeğirmeni benim ikinci çalışmam. Sucuk yöntemi ile yaptığım bir çalışma. Yapımı kadar son halini görmek de çok keyif veriyor insana. Yeldeğirmeninin en önemli parçalarını yani kanatlarını babam yaptı benim için. Ben her ne kadar basit birşey istesem de her kanat kendi etrafında dönebiliyor, rüzgarın geliş yönüne göre ayarlanabiliyorlar. Babama kalsa, birkaç parça daha ekleyerek hava akımında kendi kendine dönmesini de sağlayacaktı ama yaptığı  kanatlar bile benim değirmeni gölgede bıraktı… Ana sayfada linkini görmüşsünüzdür, alidedem.com’da ahşap’tan yaptığı diğer objelerde var. Çocukken pek çok ahşap oyuncak yapmıştı bize, şimdi de torununa yapıyor. Değirmenim kanatlar olmadan asla tamamlanamazdı, babama çok teşekkür ediyorum bir kez daha. Ve tabi Tülin‘e de teşekkür ediyorum, seramiği bu kadar sevdirdiği için….

 

← Previous post

Next post →

8 Comments

 1. nnbaLo

  zaman nasıl hızlı geçiyor; 5 ay ne çabuk olmuş..Bu sucuk yönteminin ne kadar sabır gerektiren bir şey olduğunu siz bu çalışmaları yaparken anlamıştım. Çok güzel olmuş; babanında ellerine sağlık gerçekten anlam katmış…

  • nescakec

   Zaman gerçekten hızlı geçmiş Nihan, bende yazarken 5 ay mı oldu gerçekten diye tekrar tekrar hesapladım… :). Sucuk yönteminin sabır gerektirdiği doğru ama seramik genel olarak sabır gerektiriyor zaten, sucuk yöntemi de belki biraz daha.

 2. mavi sir

  Neslicim demek 5. ayınız doldu..Okuduğumda inanamadım. Dilerim ilk yılınızı kutlamadan bende yanınıza geri gelebilirim 🙂
  Yeldeğirmenine de bayıldım. Taş sırları çok seviyorum bunu bir kere daha anladım. Yalnız sucuk yöntemine pek vurgu yapmamışsın, yaptığın işin ne kadar sabır gerektirdiğini ben vurgulayayım bari :)) Neslicim eline sağlık.. Yeni işlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

  • nescakec

   Zeynep dört gözle bekliyoruz canım seni. İlk yıl değil 6 ayımız dolmadan seni yanımızda görmek isteriz. Yeldeğirmenimi beğenmene çok sevindim, ne de olsa sen bizim ustamızsın…

 3. sema_ozkan

  değirmen çok güzel olmuş neslicim. zevk aldığın, yaptığın işten de belli olmuş. babanın desteklemesi de harika. kime çektiğin belli. yaratıcılık sizin ailede var sanırım. mucuks. ellerine sağlık.

  • nescakec

   Teşekkür ederim Sema, gerçekten de büyük bir keyifle yapıyorum. Yetenek konusunda haklısın ama babamın yeteneklerinin yanında benim ki hiç kalır….

 4. Büyük bir keyif alarak izliyorum siteni. Kolay gelsin.Her şey gönlünce olsun.

  • nescakec

   Biraz geriden izliyorsunuz Sayın Adali ama olsun yorumlarınızı görmek güzel.. 🙂

Bir Cevap Yazın

+ 8 = 10